Strona główna » 20-letni kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Aktualności Miasto Zakopane

20-letni kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Wczoraj wieczorem, policjanci zakopiańskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolne w rejonach, które zostały zgłoszone przez mieszkańców jako miejsca częstych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Ich uwaga skupiła się na Witowie, gdzie zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który szalał po terenie zabudowanym z niebezpieczną prędkością.

Podczas rutynowej kontroli okazało się, że młody kierowca, zaledwie 20-latek z powiatu tatrzańskiego, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 71 km/h. Jego pojazd sunął przez wieś z zawrotną prędkością 121 km/h, co stanowiło rażące naruszenie przepisów drogowych oraz ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Konsekwencje dla kierowcy były natychmiastowe i surowe. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na okres trzech miesięcy, co ma na celu wyeliminowanie go z ruchu drogowego oraz skłonienie do refleksji nad konsekwencjami jego działań. Ponadto, nałożono na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz przyznano 15 punktów karnych.

Decyzja policji nie tylko ma na celu ukaranie sprawcy, ale również stanowi ostrzeżenie dla innych kierowców, że rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego nie będą tolerowane. Przekroczenie prędkości o tak dużą wartość w terenie zabudowanym może prowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencji, dlatego też egzekwowanie surowych kar jest konieczne.

Policjanci zakopiańskiej drogówki zapowiadają kontynuację kontroli w miejscach, gdzie obserwują rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu oraz eliminacja z dróg osób, które lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi