Strona główna » Finalistka licytacji WOŚP odkrywa tajniki pracy tatrzańskich policjantów
Aktualności Miasto Zakopane

Finalistka licytacji WOŚP odkrywa tajniki pracy tatrzańskich policjantów

W ostatnim dniu finału 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem miała zaszczyt gościć panią Marię Gąsienicę-Zawadzką, finalistkę licytacji, autorkę bestsellerowej powieści kryminalnej zatytułowanej „GNIEW HALNEGO”. To wydarzenie nie tylko wzbogaciło fundusze na szczytny cel, ale także pozwoliło na fascynującą podróż po świecie tatrzańskich stróżów prawa.

Pani Maria Gąsienica-Zawadzka, wraz z towarzyszącą jej osobą, miała okazję zgłębić tajniki pracy policjantów. Od samego przybycia do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zostali serdecznie przyjęci przez rzecznika oraz zespół policjantów, gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas wizyty goście zostali zaprowadzeni przez labirynt korytarzy, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki. Następnie odwiedzili zespół Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz stanowisko dowodzenia, gdzie mogli zobaczyć, jak skutecznie funkcjonuje koordynacja działań podczas akcji ratunkowych i interwencyjnych.

Nie mogło oczywiście zabraknąć policyjnego aresztu, który również został objęty wizytą. To miejsce, które dla większości osób kojarzy się z pewnym dystansem, dla pani Marii i jej towarzyszki było niezwykłą okazją do zrozumienia pracy policji w kontekście wymiaru sprawiedliwości.

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów wizyty było spotkanie z przewodnikiem policyjnego psa. Ta niezwykła forma wsparcia i pomocy dla policjantów została szczególnie doceniona przez gości, którzy mieli okazję zobaczyć, jak psy policyjne uczestniczą w różnego rodzaju akcjach, od poszukiwań osób zaginionych po wykrywanie substancji niebezpiecznych.

Na zakończenie wizyty, przy filiżance aromatycznej kawy, pani Maria i jej towarzyszka podzieliły się swoimi wrażeniami z komendantem Powiatowej Policji w Zakopanem, inspektorem Piotrem Dziekanowskim, oraz jego zastępcami. Było to nie tylko spotkanie z prawem, ale również okazja do wymiany spostrzeżeń na temat pracy policji w tatrzańskim regionie, co może być inspiracją dla kolejnych dzieł literackich pani Marii.

Całe wydarzenie było możliwe dzięki udanej licytacji vouchera na zwiedzanie zakopiańskiej jednostki Policji, przekazanego na rzecz WOŚP. Dzięki hojności i zaangażowaniu wszystkich uczestników, udało się wesprzeć szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi