Strona główna » Miasto na temat Sylwestra w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Miasto na temat Sylwestra w Zakopanem

Na stronie internetowe miasta Zakopane, znajduje się oświadczenie ws. organizacji Sylwestra z dwójką, który odbędzie się jak w poprzednich latach na równi krupowej.

Treść oświadczenia:

Miasto Zakopane żyje z turystyki. Właśnie ta branża w głównej mierze przynosi dochód mieszkańcom i turystom. Dzięki tym dochodom z kolei także Miasto osiąga wpływy do swojego budżetu, takie jak chociażby opłata miejscowa, którą uiszczają turyści.

W ostatnim czasie to dzięki tej opłacie Miasto sfinansowało zakup kolejnych nowoczesnych i ekologicznych autobusów za kwotę 4,8 mln zł obsługujących linie komunikacji miejskiej.

Zwłaszcza w obecnym trudnym czasie Miasto musi dbać o turystykę i tworzyć pozytywne impulsy do jej dalszego funkcjonowania i rozwoju, tak aby wszyscy zakopiańczycy związani z tą branżą mogli przetrwać na rynku mimo niesprzyjających okoliczności. Stąd też wszystkie wydarzenia w Zakopanem organizowane są z myślą o budowaniu jak najciekawszej oferty i najskuteczniejszej promocji, która z kolei sprzyja rozwojowi turystyki, a także samego Miasta we wszystkich pozostałych obszarach. Z takiego punktu widzenia bardzo istotne są duże plenerowe wydarzenia organizowane na Równi Krupowej, takie jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Europejskie Targi Produktów Regionalnych, akcja Czyste Tatry, a wśród nich także Sylwester Marzeń z Dwójką. Jak co roku 31 grudnia Miasto zorganizuje także Koncert Sylwestrowy, podczas którego z repertuarem klasycznym wystąpi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna. Tradycyjnie to właśnie wydarzenie, połączone ze złożeniem noworocznych życzeń przez Burmistrza Miasta Zakopane, rozpoczyna Sylwester w Zakopanem.

Chcemy podkreślić, że Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską dotyczących organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z Dwójką, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach. Jest to dla nas bardzo cenny walor informacyjny i promocyjny. Ze strony Miasta wkładem w organizację Sylwestra Marzeń z Dwójką jest udostępnienie majątku i terenów gminnych, m.in. Równi Krupowej.

(AKS)

tagi