Strona główna » NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ
Aktualności Miasto Zakopane

NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ

Akcja informacyjno-edukacyjna „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” ma na celu uświadomienie zarówno kierowcom, jak i pieszym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności na drodze. Policja prowadzi tę akcję od 1 marca do 31 marca 2023 r.

W dzisiejszych czasach, nowoczesna technologia w samochodach i telefonach może stanowić czynnik rozpraszający, co utrudnia skupienie się na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z tych udogodnień z umiarem i nie odbierać połączeń podczas jazdy czy słuchać zbyt głośnej muzyki.

Sytuacje drogowe są zmienną i niestabilną rzeczywistością, co oznacza, że zagrożenie może pojawić się w bardzo krótkim czasie. Jeśli nasza uwaga jest rozproszona, możemy nie zauważyć niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje w zdarzeniach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu, tacy jak piesi, rowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz innych urządzeń ruchu.

Niezależnie od rodzaju pojazdu, którym się poruszamy, należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Dlatego warto stosować się do zasad ruchu drogowego oraz zachować czujność i skupienie, co podkreśla hasło prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

źródło: Policja Zakopane
/JL

tagi