Strona główna » 58-letni rowerzysta prowadził pod wpływem
Aktualności Gmina Bukowina Tatrzańska

58-letni rowerzysta prowadził pod wpływem

Rowerzysta z powiatu tatrzańskiego został zatrzymany w Białce Tatrzańskiej. Po zbadaniu alkomatem wykazał 1,1 promila alkoholu we krwi. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

16 marca 2023 roku przed południem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę na drodze krajowej DK-49 w Białce Tatrzańskiej. Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że kierujący rowerem wydaje od siebie zapach alkoholu- badanie alkomatem wykazało ponad 1,1 promila we krwi. 58-letni rowerzysta z powiatu tatrzańskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Od 1 stycznia 2022 roku w taryfikatorze wprowadzono nowe zmiany, w tym wyższe kary za wykroczenia związane z kierowaniem pojazdem po spożyciu alkoholu (w zakresie od 0,2 do 0,5 promila). Natomiast w przypadku, gdy kierujący przekroczy próg 0,5 promila alkoholu we krwi, zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie!
Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

źródło: Policja Zakopane
/JL

tagi