Strona główna » TATRA FEST – festiwal biegowy w Zakopanem już wkrótce! Rejestracja trwa!
Aktualności Miasto Zakopane

TATRA FEST – festiwal biegowy w Zakopanem już wkrótce! Rejestracja trwa!

TATRA FEST – wyjątkowy festiwal biegowy w Zakopanem, oferujący trasy z pięknymi widokami oraz trzy dystanse do wyboru: 10 km, 24 km i 65 km. Meta zlokalizowana będzie w sercu Zakopanego, w zielonej przestrzeni Gugu Park, gdzie znajduje się także strefa atrakcji dla uczestników. Trwają zapisy na ten wyjątkowy biegowy festiwal, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca.

Impreza ta to również Silver Label Valsir WORLD CUP: Tatra Race Run, WMRA, Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra oraz niezapomniane przeżycia dla startujących zawodników. W TATRA FEST odbędą się trzy biegi o różnej trudności. Najdłuższy to TATRA FEST BIEG – dystans wynosi 65 km, a przewyższenia to aż 5000 metrów. Na trasie znajduje się kilkanaście szczytów, w tym Kasprowy Wierch, Krzesanica i Grześ. Biegacze będą mieli do dyspozycji cztery punkty odżywcze, a czas na ukończenie to 16 godzin. W ramach TATRA RACE RUN, zawodnicy będą mieli do pokonania 24 km i będą rywalizować o Mistrzostwo Polski Skyrunning Ultra 2023. Trasa biegu wiedzie przez tatrzańskie doliny i szczyty Tatr Zachodnich. Na pokonanie trasy będzie 6,5 godziny, a biegaczom będzie dostępny jeden punkt odżywczy. Biegi posiadają rangę Pucharu Świata w biegach górskich WMRA.

Magda Ziaja Żebracka, organizatorka TATRA FEST, zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu, które składa się z trzech różnych biegów. TATRA FEST BIEG to najtrudniejszy dystans, na którym biegacze mogą podziwiać niezapomniane widoki. Tatra Race Run to 24-kilometrowy bieg, na którym trasa wiedzie przez najpiękniejsze tatrzańskie doliny i szczyty Tatr Zachodnich. Nowością w tym roku jest TATRA CROSS, bieg o dystansie 10 km przygotowany z myślą o początkujących biegaczach. Magda Ziaja Żebracka podkreśla, że celem TATRA FEST jest dzielenie się pasją biegania oraz zapewnienie niezapomnianych emocji dla wszystkich uczestników.

Po zakończeniu biegów TATRA FEST, uczestnicy i ich rodziny będą mieli możliwość skorzystania z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Strefa mety, jak zawsze, znajdzie się w Gugu Park w Zakopanem, w pobliżu siedziby TOPR-u oraz pod Wielką Krokwią. Tam zawodnicy i ich rodziny będą mogli odpocząć i zrelaksować się, a także skorzystać z różnych atrakcji, które zostaną przygotowane przez organizatorów, takich jak koncerty, pokazy, stoiska gastronomiczne i wiele innych.

źródło: Tatra Fest Bieg

tagi