Strona główna » Czasowe zamknięcie szlaku przez Rohatkę w Tatrach Słowackich!
Aktualności Miasto Zakopane

Czasowe zamknięcie szlaku przez Rohatkę w Tatrach Słowackich!

Jeśli planujecie w najbliższych dniach wycieczkę w piękne Tatry Słowackie, to warto być świadomym pewnych zmian. Tatranský národný park poinformował, że od piątku, 29 września 2023 roku, zostanie tymczasowo zamknięty niebiesko znakowany odcinek szlaku prowadzący przez Rohatkę. Zamknięcie będzie obowiązywać do odwołania i ma na celu wymianę sztucznych ułatwień na trasie.

Konkretnie chodzi o odcinek szlaku rozpoczynający się pod Polskim Grzebieniem w Dolinie Białej Wody i prowadzący do Zbójnickiej Chaty w Dolinie Staroleślnej. Jest to popularny szlak wśród turystów, który oferuje niesamowite widoki i piękne tereny do odkrywania.

Zamknięcie szlaku jest konieczne, aby przeprowadzić niezbędne prace związane z wymianą istniejących ułatwień. Choć może to być pewnym utrudnieniem dla osób planujących wizytę w tej okolicy, warto pamiętać, że takie prace są niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa oraz długotrwałej dostępności tych pięknych terenów.

Jeśli mieliście zamiar odwiedzić ten konkretny odcinek szlaku w najbliższym czasie, warto być elastycznym w swoich planach i ewentualnie rozważyć alternatywne trasy w regionie Tatry Słowackie.

Szczegóły dostępne na stronie: https://www.tanap.sk/prielom-bude-uzavrety/

źródło: TPN
/j

tagi