Strona główna » Jechał 112 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem
Aktualności Gmina Poronin

Jechał 112 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem

fot. Policja Zakopane

Policjanci z drogówki w Zakopanem, działający w miejscowości Ząb w gminie Poronin, podjęli skuteczną akcję w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. Kierowca, który jechał z prędkością 112 km/h. 40-letni kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał 2000 złotych mandatu karnego oraz 14 punktów karnych.

15 października bieżącego roku, funkcjonariusze zakopiańskiej drogówki przeprowadzili kontrolę drogową, w trakcie której natrafili na kierowcę przekraczającego dozwoloną prędkość o aż 62 km/h. Mimo że teren, którym się poruszał, stanowił obszar zabudowany, kierujący pojazdem osiągnął prędkość 112 km/h, co stanowiło rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Za kierownicą samochodu zlokalizowano 40-letniego turystę, który stał się obiektem interwencji policji. W wyniku przeprowadzonej kontroli, kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz aż 14 punktów karnych.

Warto przypomnieć, że przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h pociąga za sobą poważne konsekwencje. Kierowca zostaje ukarany mandatem karnym, otrzymuje 10 punktów karnych i traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w ciągu tego okresu zostanie złapany za kierownicą, kara zostaje zaostrzona – nałożony zostaje kolejny mandat, a okres pozbawienia prawa jazdy wydłuża się do sześciu miesięcy. W przypadku kolejnego naruszenia przepisów i prowadzenia pojazdu, uprawnienia do kierowania pojazdem mogą zostać trwale odebrane.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi