Strona główna » Kurierzy Tatrzańscy: Bohaterowie wojennych szlaków – konkurs plastyczny
Aktualności Miasto Zakopane

Kurierzy Tatrzańscy: Bohaterowie wojennych szlaków – konkurs plastyczny

Historia pełna bohaterów i niezłomnych ducha jest często ukrywana w zapomnieniu. Jednak nie w Zakopanem! W duchu uczczenia bohaterów z okresu II wojny światowej oraz ich niezwykłych wyczynów, Muzeum Tatrzańskie ogłosiło konkurs plastyczny „Kurierzy Tatrzańscy: Bohaterowie Wojennych Szlaków.” To wyjątkowa okazja, aby wyrazić swoje uznanie dla tych niezłomnych ludzi, którzy odgrywali kluczową rolę w historii.

Cel konkursu:
Celem tego konkursu jest upamiętnienie Kurierów Tatrzańskich oraz wydarzeń z okresu II wojny światowej, które były z nimi związane. Organizatorzy chcą, aby młodsze pokolenia poznały i doceniły odwagę i poświęcenie tych bohaterów oraz dowiedziały się więcej o ich niezwykłych dokonaniach.

Kto może wziąć udział?
Zaproszeni do udziału wszystkich uczniów, od przedszkoli po szkoły średnie. Niezależnie od wieku, każdy ma okazję, aby wyrazić swoją twórczość i uczcić pamięć Kurierów Tatrzańskich.

Temat prac:
Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawić wybraną przez siebie historię, postać lub wydarzenie z okresu II wojny światowej, które były ściśle związane z Kurierami Tatrzańskimi. Tematyka prac może być różnorodna, ale powinna odnosić się do tych wyjątkowych ludzi i ich niezwykłych dokonań.

Termin nadsyłania prac:
Konkurs trwa do 31 października 2023 roku, co daje uczestnikom kilka tygodni na stworzenie i przesłanie swoich prac.

Nagrody:
Oceniane będą nie tylko prace o wyjątkowej artystycznej wartości, ale także te, które oddadzą hołd Kurierom Tatrzańskim i przekażą ich historię w sposób szczególnie poruszający. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody oraz możliwość uczestnictwa w uroczystym wręczeniu nagród.

Jak wziąć udział:
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przygotować swoją pracę plastyczną (rysunek, obraz, plakat, prace plastyczne) oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można znaleźć na naszej stronie internetowej lub odbierając go osobiście w wyznaczonych punktach.

Podsumowanie:
Kurierzy Tatrzańscy to prawdziwi bohaterowie, których odwaga i poświęcenie niech żyją w naszej pamięci. Zachęcamy wszystkich uczniów, niezależnie od wieku, do wzięcia udziału w konkursie „Kurierzy Tatrzańscy: Bohaterowie Wojennych Szlaków” i do wyrażenia swojego szacunku dla tych niezłomnych ludzi oraz ich dziedzictwa. Pamięć o nich musi trwać wiecznie. Czekamy na Wasze prace i historie!

źródło: Muzeum tatrzańskie
/j

Regulamin do pobrania >> 
Zgody i oświadczenia >>

tagi