Strona główna » Pracownik budowy zmiażdżony przez wozidło budowlane
Aktualności Gmina Kościelisko

Pracownik budowy zmiażdżony przez wozidło budowlane

We worek o godzinie 15:28, Strażacy otrzymali wezwanie dotyczące wypadku na placu budowy hotelu na Salamandrze w Kościelisku. Wozidło budowlane przewożące ziemię przewróciło się, a operator maszyny został poważnie ranny w wyniku wypadku. W trakcie wypadku mężczyzna doznał urazu nogi i został częściowo przysypany ziemią.

Na miejsce ruszył zespół ratowniczy, w skład którego wchodził zastęp strażaków z zastępem GCBARt 5/36 oraz pojazd terenowy typu quad.

Działania zespołu ratunkowego skupiły się na pierwszych kluczowych krokach, mających na celu ratowanie życia poszkodowanego oraz zapewnienie mu niezbędnej pomocy. W pierwszej kolejności miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, aby uniknąć ewentualnych zagrożeń dla innych pracowników na budowie. Następnie strażacy przystąpili do ręcznego wykopania ziemi, która przysypała operatora maszyny.

Przez cały czas akcji, poszkodowany mężczyzna otrzymywał fachową opiekę medyczną od ratowników, którzy byli na miejscu i czuwali nad jego stanem zdrowia.

Ze względu na trudnodostępny teren budowy, zadecydowano o konieczności przetransportowania poszkodowanego do szpitala za pomocą śmigłowca. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Po zdesantowaniu się na budowie, ratownicy TOPR-a zabezpieczyli poszkodowanego w specjalnych noszach i przetransportowali go na pokład śmigłowca.

Poszkodowany mężczyzna został dostarczony do szpitala, gdzie otrzymał dalszą, specjalistyczną opiekę medyczną. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej, życie operatora maszyny zostało uratowane.

źródło: OSP Kościelisko
/j
fot. Marcin Szkodziński/podhale24.pl, mat. własne OSP Kościelisko

tagi