Strona główna » 90-kilometrowy bieg z okazji 90-lecia Praw Miejskich
Aktualności Miasto Zakopane

90-kilometrowy bieg z okazji 90-lecia Praw Miejskich

fot. UM Zakopane

Dzień w którym Zakopane świętuje swoje 90-lecie uzyskania Praw Miejskich, z pewnością pozostanie w pamięci mieszkańców na długi czas. To wyjątkowe wydarzenie uczczono niezwykłym biegiem na dystansie 90 kilometrów, a bohaterem tego niezwykłego wyczynu jest Patryk Fryzowicz.

Patryk, z miłości do biegania i swojego rodzinnego miasta, postanowił uczcić tę ważną rocznicę w wyjątkowy sposób. To on był jedynym uczestnikiem biegu na dystansie 90 km, który rozpoczął się w Głogoczowie i zakończył w samym sercu Zakopanego.

Pan Burmistrz na trasie

Jednak to, co uczyniło ten bieg jeszcze bardziej niezwykłym, to fakt, że Pan Burmistrz Leszek Dorula dołączył do Patryka i towarzyszył mu przez całą trasę. Patryk podkreślił, że burmistrz biegł z nim duchowo, co było wyjątkowym przeżyciem i dowodem na solidarność między mieszkańcami a władzami miasta.

Na mecie, Patryk przekazał burmistrzowi specjalną koszulkę, jako symbol zakończenia tej epickiej podróży biegowej. Burmistrz Leszek Dorula podziękował Patrykowi za jego wyczyn i zaangażowanie w promocję zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta. Gratulacje płynęły ze wszystkich stron, a to wyjątkowe wydarzenie było okazją do wzruszeń i radości.

Plan na przyszłość

Patryk Fryzowicz nie zamierza się zatrzymywać na tym etapie. Plotki mówią, że na 100-lecie uzyskania Praw Miejskich przez Zakopane, ma on zamiar przebiec aż 100 kilometrów. Jego zaangażowanie i determinacja są inspiracją dla wielu ludzi, a jego miłość do zdrowego i sportowego trybu życia zyskują coraz więcej zwolenników.

Moc wspólnoty

Na mecie czekali na Patryka przyjaciele, rodzina oraz kibicujący mieszkańcy, którzy wspierali go przez całą trasę. Obecność Burmistrza Leszka Doruli oraz Burmistrza Miasta Wysokie Tatry, Jozefa Štefańáka, podkreśliła jedność i wspólnotę między miastami.

To wydarzenie nie tylko uczciło ważną rocznicę, ale także pokazało, jak silna może być więź między mieszkańcami i ich przywódcami. Dziękujemy Patrykowi Fryzowiczowi za niezwykły gest oddania hołdu swojemu miastu w tak szczególny sposób.

źródło UM Zakopane
/j

tagi