Strona główna » Komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych kursuje inaczej!
Aktualności Miasto Zakopane

Komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych kursuje inaczej!

Burmistrz Miasta Zakopane informuje o czasowej zmianie organizacji ruchu, która będzie obowiązywała od dnia 31.10.2023 r. do dnia 02.11.2023 r. Zmiany te wprowadzone są z okazji Dnia Wszystkich Świętych i mają na celu zapewnienie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa w okresie wzmożonego ruchu na cmentarzach i miejscach kultu religijnego.

W związku z powyższym, linia komunikacji miejskiej nr 14, kursująca na trasie Rejon Dworca – Aleje 3-go Maja Górne – Olcza – Harenda – Rejon Dworca, a także linia nr 18, kursująca na trasie Rejon Dworca – Aleje 3-go Maja Górne – Grunwaldzka – Piłsudskiego – B. Czecha – Karłowicza – Olcza – Guty – Rejon Dworca, zostaną tymczasowo dostosowane do nowych warunków organizacji ruchu.

Podczas obowiązywania zmiany organizacji ruchu, wyłączone zostaną przystanki Aleje 3-go Maja Dolne oraz Równia Krupowa, które znajdują się na trasie wymienionych linii. Modyfikacje te mają na celu zminimalizowanie zakłóceń w ruchu oraz ułatwienie przemieszczania się pieszym w okolicach cmentarzy i miejsc kultu religijnego.

Burmistrz Zakopanego apeluje do mieszkańców i użytkowników komunikacji miejskiej o zrozumienie i dostosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu. Dnia 31.10.2023 r. oraz 02.11.2023 r. warto również rozważyć alternatywne środki transportu, takie jak korzystanie z komunikacji publicznej, piesze wędrówki czy jazdę rowerem, aby zminimalizować przeciążenie ruchu drogowego.

Działania te są podejmowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i wygodnego poruszania się wszystkim mieszkańcom i gościom miasta Zakopane podczas okresu Dnia Wszystkich Świętych.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi