Strona główna » Intensywne opady deszczu w Zakopanem i okolicach
Aktualności Miasto Zakopane

Intensywne opady deszczu w Zakopanem i okolicach

Dnia 3 listopada 2023 roku mieszkańcy Zakopanego i okolic mogą spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Według prognoz meteorologicznych, opady deszczu o umiarkowanym do silnego natężeniu utrzymają się w tym regionie od godziny 11:00 do godziny 20:00. Przewiduje się, że suma opadów wyniesie do około 30 mm. Taka sytuacja wymaga od mieszkańców zachowania szczególnej ostrożności i przygotowania się do trudnych warunków pogodowych.

Intensywne opady deszczu mogą prowadzić do różnych problemów, w tym lokalnych podtopień, osunięć ziemi oraz trudności w prowadzeniu ruchu drogowego. Dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na takie sytuacje i przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Jeśli mieszkasz w obszarze podatnym na zalanie, upewnij się, że masz pod ręką potrzebne narzędzia i materiały do ochrony swojego mienia. Dbaj o system kanalizacji: Upewnij się, że rynny i odprowadzenie wody są wolne od przeszkód. To pomoże uniknąć ewentualnych zalanych piwnic czy podtopień. Woda na drogach: Bądź ostrożny na mokrych i śliskich drogach. Unikaj stawania w kałużach oraz jazdy po zalanych ulicach. Śledź ostrzeżenia: Podążaj za lokalnymi ostrzeżeniami i wskazówkami od służb ratowniczych oraz władz lokalnych.

Warunki pogodowe w Tatrach są bardzo niekorzystne. Zanim wyruszymy w góry należy zapoznać się z komunikatem turystycznym.

źródło: IMGW
/j

tagi