Strona główna » Akcja poszukiwawcza TOPR- turysta zaginął w rejonie Czerwonych Wierchów
Aktualności Miasto Zakopane

Akcja poszukiwawcza TOPR- turysta zaginął w rejonie Czerwonych Wierchów

Alarmujące doniesienia dotarły do centrali TOPR-u, zawiadamiając o zaginięciu Rafała Pięcioraka. Poszukiwania zostały uruchomione w związku z zatopionym zgłoszeniem, co skłoniło ekipę Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego do natychmiastowego działania.

Rafał Pięciorak wyruszył samotnie w sobotę, 25 listopada, z miejscowości Kir z zamiarem zdobycia Czerwonych Wierchów. Ostatnia potwierdzona lokalizacja mężczyzny to Chuda Przełączka, położona w masywie Ciemniaka. Tam zaginiony był 25 listopada, tuż po godzinie 8 rano. Od tego momentu nie ma żadnego kontaktu z nim.

Akcja poszukiwawcza w górach jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku takich dramatycznych sytuacji. Osoby, które mogą dysponować jakimikolwiek informacjami na temat Rafała Pięcioraka lub jego możliwej lokalizacji, proszone są o kontakt mailowy pod adresem dyzurny@topr.pl lub telefoniczny pod numerem 18 206 34 44.

Apel o udostępnienie tej informacji ma na celu zwiększenie szans na odnalezienie zaginionego. Im więcej osób będzie świadomych sytuacji i zainteresowanych pomocą, tym większa będzie szansa na skuteczne odnalezienie Rafała.

źródło: TOPR
/j

tagi