Strona główna » Nowe dowództwo w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich
Aktualności

Nowe dowództwo w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich

Fot. 5. Batalion Strzelców Podhalańskich

W Przemyślu odbyła się doniosła uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy. To wydarzenie było momentem symbolicznym, podczas którego płk Marcin Zalewski, pełniący tę funkcję od maja 2019 roku, przekazał obowiązki swojemu następcy, dotychczasowemu szefowi sztabu 5. Batalionu, majorowi Bartłomiejowi Kaszyńskiemu.

Po latach oddanej służby i zaangażowania w rozwój batalionu, płk Marcin Zalewski objął stanowisko zastępcy dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza w Rzeszowie. Ta zmiana to nie tylko kontynuacja służby, ale także nowe wyzwania i możliwości rozwoju dla obydwu oficerów.

Uroczysty apel na placu jednostki zgromadził liczne grono osób, reprezentujących władze samorządowe, formacje mundurowe oraz inne jednostki wojskowe, które miały i nadal mają wspólną współpracę z 5. BSP. To wyjątkowy moment, podczas którego płk Zalewski miał okazję podziękować żołnierzom za ich wspólną służbę w batalionie, oddając hołd za lata zaangażowania w sprawę jednostki.

Warto zaznaczyć obecność Anny Łapsy, pełnomocnika ds. współpracy z 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich, która reprezentowała burmistrza Zakopanego podczas tej ważnej uroczystości. Jej obecność jest wyrazem uznania dla współpracy i wsparcia, jakie Zakopane udzielało oraz udziela 21. Brygadzie.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi