Strona główna » Aktywna Małopolska 2023: Rok sportowych inicjatyw
Aktualności

Aktywna Małopolska 2023: Rok sportowych inicjatyw

Rok 2023 zapisze się złotymi zgłoskami w annałach „Aktywnej Małopolski”, projektu, który z niesłabnącą energią promował aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród mieszkańców regionu. Od majestatycznych szczytów Tatr po historyczne zakątki Krakowa, sport stał się mostem łączącym społeczności, pokolenia i pasje.

Za nami 267 zajęć sportowych, które zgromadziły 333 uczestników – każdy z nich to osobna historia sukcesu, determinacji i radości płynącej z ruchu. „Aktywna Małopolska” przekroczyła granice tradycyjnego podejścia do sportu, oferując mieszkańcom różnorodność form aktywności – od pływania, przez nordic walking, boks, gimnastykę, aż po taniec i karate.

Projekt z sukcesem promował ideę, że sport jest dla wszystkich – niezależnie od wieku, kondycji czy doświadczenia. Dzieci w Spytkowicach uczyły się pływać, dorośli w Nidku dbali o formę na zajęciach fitness, a seniorzy w Nowym Targu odkrywali pasję do tańca. Każda z tych aktywności przyczyniła się nie tylko do poprawy kondycji fizycznej uczestników, ale także do budowania silnych, zintegrowanych społeczności.

Wśród licznych inicjatyw szczególne miejsce zajęły projekty skierowane do osób starszych oraz zajęcia adaptacyjne, umożliwiające aktywność osobom z różnymi ograniczeniami. „Aktywna Małopolska” udowodniła, że sport to potężne narzędzie społeczne, które może przyczynić się do zwiększenia inkluzji i akceptacji w społeczeństwie.

Rok 2023 pokazał, że „Aktywna Małopolska” to nie tylko seria wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim ruch społeczny, który zmienia małopolskie społeczności na lepsze. Projekt ten stał się inspiracją dla innych regionów Polski, pokazując, jak przez sport i aktywność fizyczną można budować zdrowsze, szczęśliwsze i bardziej zintegrowane społeczeństwo.

W obliczu tych sukcesów „Aktywna Małopolska” nie zamierza zwalniać tempa. Planowane są nowe inicjatywy i projekty, które mają na celu jeszcze szersze promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Przed nami kolejny rok pełen wyzwań, ale też i możliwości, aby uczynić Małopolskę jeszcze bardziej aktywną i zdrową.

Projekt „Aktywna Małopolska” realizowany jest przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki udzielonemu w ramach programu „Sport dla Wszystkich”.