Strona główna » Obywatelska odwaga kierowcy taxi – Wspólna walka z pijanymi kierowcami na drogach
Aktualności Miasto Zakopane

Obywatelska odwaga kierowcy taxi – Wspólna walka z pijanymi kierowcami na drogach

fot. Policja Zakopane

W centrum Zakopanego niezwykła obywatelska postawa kierowcy taxi przyczyniła się do zatrzymania pijanego kierowcy pojazdu marki Opel. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka, policjanci mogli przechwycić potencjalne zagrożenie na drodze.

Dzisiejszego ranka kierowca taksówki, poruszając się ulicą Sienkiewicza, zauważył nietypowo zachowujący się samochód osobowy, jadący wbrew przepisom ruchu. Pojazd, o mocno zabrudzonych szybach i zmiennej jezdni, wzbudził podejrzenia taksówkarza. Postanowił on śledzić ten samochód aż do ulicy Kościuszki, gdzie wyprzedził go i stopniowo zmusił do zatrzymania się.

Mężczyzna za kierownicą opla wyraźnie wykazywał objawy nietrzeźwości, co skłoniło taksówkarza do szybkiej i odpowiedzialnej reakcji. Świadek zareagował błyskawicznie, uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i natychmiastowe powiadomienie policji.

Policjanci, po przybyciu na miejsce, przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało ponad 2.5 promila alkoholu we krwi 52-letniego kierowcy. W związku z tym mężczyzna został pozbawiony prawa jazdy, a grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Całe wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem, że obywatelska postawa może mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Kampania „Nie reagujesz – akceptujesz!” zyskała nowe znaczenie, gdyż w przypadku pijanego kierowcy czasem każda sekunda jest kluczowa.

źródło: KPP Zakopane
/j

tagi