Strona główna » Pierwsza konferencja w Zakopanem dotycząca ochrony dzieci pokrzywdzonych przestępstwem
Aktualności Miasto Zakopane

Pierwsza konferencja w Zakopanem dotycząca ochrony dzieci pokrzywdzonych przestępstwem

W dniu 8 grudnia br. Zakopane stanie się miejscem szczególnym wydarzenia, którego celem jest podniesienie świadomości na temat ochrony dzieci dotkniętych przemocą oraz wprowadzenie w życie tzw. „ustawy KAMILKA”. Burmistrz Miasta Zakopane, Leszek Dorula, wraz z Wiceburmistrz Agnieszką Nowak Gąsienicą oraz Zarządem Fundacji PoWer – Prezeską Weroniką Potaczek i Wiceprezeską Marleną Lemiszką, serdecznie zapraszają do udziału we wspomnianej konferencji.

Spotkanie to ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat skutecznych działań i procedur, które mogą być wdrożone w praktyce, aby zapewnić dzieciom skuteczną ochronę w przypadku, gdy padną ofiarą przestępstwa. Oto krótka prezentacja programu konferencji:

Program Konferencji:

8:00 – 8:45 – Rejestracja uczestników
9:00 – 9:30 – OTWARCIE KONFERENCJI I POWITANIE

  • Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Wiceburmistrz Agnieszka Nowak Gąsienica
  • Zarząd Fundacji PoWer – Prezeska Weronika Potaczek, Wiceprezeska Marlena Lemiszka

10:00 – 11:30 – BLOK PRAWNY

  • WYKŁAD INAUGURACYJNY (telekonferencja) – Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adwokat Przemysław Rosati
  • „Standardy Ochrony Dziecka – Ustawa Lex Kamil” – Michał Kuźmicz – adwokat Wójcik Kuźmicz i Partnerzy – Centrum Pomocy Dzieciom na Podhalu.
  • Panel Dyskusyjny, moderacja: Marlena Lemiszka

11:30-12:00 – PRZERWA KAWOWA

12:00 – 13:30 – BLOK PSYCHOLOGICZNY

  • Raport z badań Diagnoza przemocy wobec dzieci w Polsce 2023 FDDS
  • „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem”. Wprowadzenie do tematu krzywdzenia dzieci w Polsce. Przedstawienie Modelu Centrum Pomocy Dzieciom. Weronika Potaczek – Prezes Fundacji PoWer, psycholog sądowy, psycholog kliniczny dzieci i młodzieży, psychoterapeuta
  • Panel Dyskusyjny, moderacja: Marlena Lemiszka

13:30-14:00 – PRZERWA KAWOWA

14:00-15:00 – BLOK SPOŁECZNY I PREZENTACJA FILMU REAGUJ

  • „Wpływ mediów społecznościowych na dzieci i młodzież”. Łukasz Wojtasik – ekspert w zakresie profilaktyki online, od ponad 20 lat zajmuje się zapobieganiem zagrożeniom dla dzieci i młodzieży, autor pierwszej polskiej kampanii społecznej poświęconej tematowi zagrożeń online
  • Prezentacja Filmu Reaguj i komentarz do serialu – Reaguj! O społecznych kompetencjach reagowania na przemoc wobec dzieci.

Miejsce: Hotel Antałówka, ul. Wierchowa 2, 34-500 Zakopane

Konferencja skupia się na różnych aspektach ochrony dzieci, w tym aspektach prawnych, psychologicznych oraz społecznych. Znani eksperci z zakresu prawa, psychologii i profilaktyki online poprowadzą wykłady oraz panele dyskusyjne, które pozwolą na wymianę wiedzy i doświadczeń w tym istotnym obszarze.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi