Strona główna » W pamięć poległych – hołd dla bohaterów służby
Aktualności Miasto Zakopane

W pamięć poległych – hołd dla bohaterów służby

Policjantki i Policjanci, to niezłomni stróżowie porządku, odważnie stający w obronie bezpieczeństwa społeczeństwa. Codziennie ryzykują życiem, aby zapewnić nam spokój i ochronę. Ich poświęcenie i oddanie niejednokrotnie stają się symbolem bohaterstwa, które wykracza poza zwykłe obowiązki służbowe. Dlatego też warto zatrzymać się na chwilę, by oddać hołd tym, którzy zginęli wykonując swoją służbę.

Dzisiaj, 5 grudnia o godzinie 17:00, cały kraj zostanie wstrzymany na chwilę ciszy, gdy dźwięk syren radiowozów przypomni nam o tych, którzy zakończyli swoją służbę w tragicznych okolicznościach. To moment refleksji, moment oddania szacunku i wdzięczności za ich poświęcenie.

Komendant Główny Policji apeluje o jedność w hołdzie dla tych, którzy oddali życie, broniąc naszego społeczeństwa. To nie tylko gest szacunku, to wyraz solidarności z rodzinami poległych, które codziennie odczuwają niezastąpioną stratę.

„Oddajmy cześć naszym kolegom, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Pokażmy, że pamiętamy, że ich bohaterstwo nie przeminie, że ich poświęcenie dla dobra innych pozostanie z nami na zawsze” – słowa Komendanta Głównego Policji są wyrazem głębokiego szacunku i jednocześnie zachętą do wzięcia udziału w tym symbolicznym hołdzie.

Dla wielu z nas ta chwila może wydawać się tylko krótką przerwą w codziennym biegu. Jednak dla tych, których życie było poświęcone służbie i ochronie społeczeństwa, to moment wielkiego znaczenia. To czas, w którym pamięć o nich jest niezmiennie obecna.

źródło: Policja Polska
/j

tagi