Strona główna » Pierwsze wypadki na stokach narciarskich i lodowiskach
Aktualności Miasto Zakopane

Pierwsze wypadki na stokach narciarskich i lodowiskach

fot. zdj. poglądowe KPP Zakopane

Ostatni weekend w Tatrach przyniósł serię incydentów na lodowiskach i stokach narciarskich, które zaowocowały interwencją miejscowej policji. Pierwszy z nich miał miejsce na sztucznym lodowisku, gdzie 16-letnia dziewczyna doznała obrażeń ciała w wyniku przewrócenia przez inne dziecko w trakcie zabawy.

Kolejny incydent miał miejsce na jednym ze stoków narciarskich, gdzie doszło do zderzenia dwóch osób. Mimo że obrażenia okazały się niegroźne, upadek był bolesny, a sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanej, odjeżdżając z miejsca wypadku.

Na kolejkę na stok narciarski próbowali wejść trzej mocno nietrzeźwi snowboardziści, co zgodnie z regulaminem obiektu spotkało się z odmową obsługi wyciągu. Niestety, spór ten zakończył się interwencją policji.

Te incydenty podkreślają wagę zachowania zdrowego rozsądku, ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z atrakcji na stokach narciarskich i lodowiskach.

Przypominamy o obowiązkach związanych z bezpieczeństwem w górach, takich jak noszenie kasków ochronnych przez osoby do 16. roku życia oraz zakaz jazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Osoby nieprzestrzegające tych przepisów mogą zostać wyproszone z terenu narciarskiego.

Dodatkowo, warto przypomnieć zasady zawarte w Katalogu FIS, które obejmują przestrzeganie regulaminów korzystania z tras narciarskich, poszanowanie znaków narciarskich na trasach zjazdowych oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas zjazdu.

Podkreślamy, że bezpieczeństwo na stoku zależy nie tylko od indywidualnego zachowania, lecz również od poszanowania reguł i przepisów dotyczących korzystania z terenów narciarskich i lodowiskowych.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi