Strona główna » Przegląd Sztuki Współczesnej w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Przegląd Sztuki Współczesnej w Zakopanem

Zakopiańskie Centrum Kultury ogłosiło kolejną edycję prestiżowego przeglądu sztuki współczesnej „Młode Zakopane”, adresowanego do młodych artystów z regionu. Przedsięwzięcie, które ma na celu nie tylko promowanie młodego talentu, ale także budowanie społeczności oraz identyfikację nowych nurtów w sztuce, już teraz przyciąga uwagę wielu kreatywnych jednostek z całego powiatu tatrzańskiego.

Konkurs, o charakterze otwartym, skierowany jest do młodych twórców, którzy ukończyli 18 lat, ale nie przekroczyli 35 roku życia. To szansa dla uczniów liceów plastycznych, studentów i absolwentów uczelni artystycznych na zaprezentowanie swojego dorobku i zdobycie uznania w środowisku artystycznym.

„Wyłonione przez profesjonalne jury prace będą prezentowane w ramach projektu wystawienniczego: Młode Zakopane, w okresie kwiecień – październik 2024 roku w Stacji Kultura Zakopane. To nie tylko szansa na eksponowanie swoich dzieł, ale także na integrację z lokalną społecznością artystyczną oraz ekspozycję w profesjonalnym otoczeniu Stacji Kultura Zakopane” – mówi Beata Majcher, Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Projekt „Młode Zakopane” przewiduje także szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak spotkania dotyczące warsztatu graficzno-malarskiego czy nowych technik plastycznych. Będą to doskonałe okazje do wymiany doświadczeń oraz zdobycia nowej wiedzy przez młodych artystów. Ponadto, planowane są spotkania z krytykami sztuki, co pozwoli na rzetelną ocenę i analizę twórczości prezentowanej na wystawie.

Zakopiańskie Centrum Kultury zainwestuje także w promocję artystów poprzez produkcję filmu dokumentalnego oraz wydanie katalogu prezentującego prace młodych talentów. Dodatkowo, specjalna strona internetowa zostanie dedykowana projektowi, na której zaprezentowane zostaną sylwetki twórców oraz informacje na temat przeglądu.

„Młode Zakopane” to nie tylko szansa dla młodych artystów na promocję swojej twórczości, ale także inicjatywa mająca na celu budowanie społeczności oraz identyfikację nowych nurtów w sztuce. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z regulaminem oraz do aktywnego udziału w projekcie.
Email: mlodezakopane@zck.com.pl

Więcej informacji na temat przeglądu można znaleźć na stronie internetowej Zakopiańskiego Centrum Kultury.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi