Strona główna » Zainaugurowano pierwsze Zimowe Europejskie Igrzyska VIRTUS Zakopane 2024
Aktualności Miasto Zakopane

Zainaugurowano pierwsze Zimowe Europejskie Igrzyska VIRTUS Zakopane 2024

fot. UM Zakopane

Dziś w uroczystej atmosferze zakopiańskiego Kina Sokół, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ceremonia otwarcia Pierwszych Zimowych Europejskich Igrzysk VIRTUS Zakopane 2024. To moment, który na długo zapadnie w pamięć miłośników sportu, integracji i wspólnoty.

Zakopane, staje się gospodarzem wydarzenia sportowego o szczególnym znaczeniu – dedykowanego zawodnikom z niepełnosprawnością intelektualną, z zespołem Downa i autyzmem. To miejsce, gdzie sport staje się narzędziem integracji, współpracy i budowania pozytywnych relacji.

Na tej arenie sportowej, która jest sercem rywalizacji, zgromadziło się 300 zawodników z 15 krajów. To wspaniała międzynarodowa wspólnota, gotowa zmierzyć się w pięciu dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, koszykówka 3×3, futsal i ergometr wioślarski. Każda z tych dyscyplin nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również daje szansę na rozwój umiejętności sportowych i osobistych, niezależnie od ewentualnych ograniczeń.

Przewodniczący Rady Miasta Jan Gluc, obecny na ceremonii otwarcia, oficjalnie ogłosił rozpoczęcie zawodów. Jego słowa pełne były wdzięczności i radości z faktu, że Zakopane może być miejscem tak wyjątkowego wydarzenia. Zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania sportowych zmagań oraz osiągnięć, podkreślając, że to czas, kiedy warto celebrować nie tylko zwycięstwa na boiskach, ale także ducha fair play, solidarności i akceptacji.

Pierwsze Zimowe Europejskie Igrzyska VIRTUS Zakopane 2024 to nie tylko sportowe zawody – to także wyraz naszej otwartości, szacunku i troski o innych. To chwila, która przypomina nam, że w świecie sportu i życia każdy ma swoje miejsce, a różnorodność jest naszą siłą. Niech te igrzyska będą symbolem nadziei, jedności i pozytywnych wartości, którymi warto się kierować każdego dnia.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi