Strona główna » Konkurs Plastyczny „Moje Kierpce Podrygują”
Aktualności Miasto Zakopane

Konkurs Plastyczny „Moje Kierpce Podrygują”

Burmistrz Miasta Zakopane, Leszek Dorula, ogłasza inaugurację niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które z pewnością rozgrzeje serca mieszkańców Tatrzańskiego regionu. Po raz pierwszy w historii miasta, zaprasza wszystkie dzieci z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego w wieku przedszkolnym do udziału w konkursie plastycznym o nazwie „Moje Kierpce Podrygują”. Ten niezwykły konkurs odbędzie się w ramach prestiżowego Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”.

Zaproszenie do Twórczości: Celem konkursu jest zachęcenie najmłodszych mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w festiwalu oraz rozbudzenie i rozwinięcie ich wrażliwości estetycznej poprzez sztukę plastyczną.

Szansa na Nagrody: To wyjątkowa okazja dla dzieci do wykazania się swoją kreatywnością i talentem plastycznym. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, a ich prace zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawie.

Termin Składania Prac: Nabór prac trwa do 3 kwietnia 2024 roku. Dzieła konkursowe, opatrzone dopiskiem „Konkurs plastyczny Moje Kierpce Podrygują”, należy składać osobiście w Urzędzie Miasta Zakopane na Dzienniku Podawczym, znajdującym się przy ulicy Kościuszki 13.

Konkurs ten nie tylko promuje aktywność twórczą dzieci, ale także kultywuje regionalne tradycje i wartości. „Moje Kierpce Podrygują” to nie tylko wyzwanie artystyczne, ale również okazja do zgłębienia bogactwa kulturowego i dziedzictwa lokalnego.

Burmistrz Leszek Dorula oraz cała społeczność Zakopanego serdecznie zapraszają najmłodszych do wzięcia udziału w tej wyjątkowej inicjatywie, która na pewno wniesie do ich życia kolor i radość twórczego wyrazu. Niech rysowanie stanie się dla nich nie tylko zabawą, ale także sposobem na odkrywanie piękna tradycji góralskich i kultury Podhala.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi