Strona główna » Niewybuch z czasów II Wojny Światowej znaleziony w Poroninie – Trasa W961 zamknięta
Aktualności Miasto Zakopane

Niewybuch z czasów II Wojny Światowej znaleziony w Poroninie – Trasa W961 zamknięta

Dziś rano mieszkańcy Poronina oraz turystów wypoczywających w okolicy zaniepokojone zostały nagłym komunikatem dotyczącym znalezienia niewybuchu prawdopodobnie pochodzącego z okresu II Wojny Światowej. Incydent miał miejsce w miejscowości Kośne Hamry, gdzie prowadzone były prace ziemne przy budowie mostu na drodze W961.

Tatrzańscy policjanci, którzy błyskawicznie zareagowali na sytuację, podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia. W pierwszej kolejności teren został odgrodzony, a następnie wyznaczono bezpieczną strefę, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka związanego z potencjalnym wybuchem niewybuchu.

W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym w okolicy, policja podjęła decyzję o ewakuacji turystów z jednego z pobliskich pensjonatów. Akcja ta ma na celu minimalizację ryzyka oraz zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających tę malowniczą część Polski.

W wyniku znalezienia niewybuchu, droga W961 prowadząca z Poronina do Bukowiny Tatrzańskiej została natychmiast zamknięta dla ruchu. Policjanci, dbając o płynność komunikacji, wyznaczyli alternatywny objazd przez miejscowości Murzasichle i Wierch Poroniec. Dzięki temu podróżujący nie będą zmuszeni do utrudniających i czasochłonnych manewrów.

Sytuacja w miejscowości Poronin oraz na terenach sąsiednich nadal jest monitorowana przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Wszelkie informacje na temat dalszego rozwoju sytuacji oraz ewentualnych zmian w organizacji ruchu drogowego będą przekazywane na bieżąco.

Niewybuchy z okresu II Wojny Światowej wciąż stanowią poważne zagrożenie dla ludzi i mienia, dlatego też należy podchodzić do nich z należytą ostrożnością i reagować w sposób odpowiedzialny. W przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów tego typu należy niezwłocznie powiadomić służby odpowiedzialne za usuwanie takich zagrożeń.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi