Strona główna » Burze nad Zakopanem, ostrzeżenie meteorologiczne na 15 kwietnia
Aktualności Miasto Zakopane

Burze nad Zakopanem, ostrzeżenie meteorologiczne na 15 kwietnia

Dzisiaj, 15 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy Zakopanego i okolic muszą uważać na zbliżające się burze, które mogą być występować z silnymi opadami deszczu i gwałtownymi porywami wiatru. Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze mogą występować w godzinach od 8:00 do 20:00.

Według meteorologów, opady deszczu mogą wynosić od 20 do 25 mm, co stanowi istotne zagrożenie dla lokalnych terenów, zwłaszcza tych podatnych na zalania i powodzie. Dodatkowo, istnieje ryzyko wystąpienia gradu, co może powodować szkody w mieniu oraz na uprawach rolnych. Najbardziej niebezpieczne mogą być jednak porywy wiatru, osiągające nawet prędkość do 70 km/h.

Zaleca się bieżące monitorowanie komunikatów pogodowych oraz stosowanie się do zaleceń wydawanych przez odpowiednie służby, takie jak straż pożarna czy policja. W razie konieczności, należy również śledzić oficjalne komunikaty lokalnych władz.

Pełną treść ostrzeżenia oraz informacje dotyczące innych regionów kraju można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true).

W obliczu nadchodzących burz i niebezpiecznych warunków pogodowych, ważne jest, aby społeczność działała wspólnie i zachowała czujność, aby minimalizować potencjalne szkody oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

źródło: UM Zakopane
/j

tagi