Strona główna » Prowadził ciągnik rolniczy mając 3,4 promila. Został zatrzymany przez Policję
Aktualności

Prowadził ciągnik rolniczy mając 3,4 promila. Został zatrzymany przez Policję

fot. zdjęcie poglądowe Policja Zakopane

Miniony wtorek (09.04.br) przyniósł dramatyczną sytuację w miejscowości Nowe Bystre, gdzie nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego wtargnął na cudzą posesję, powodując zniszczenia. Sprawca, 50-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, został zatrzymany przez policję z Zakopanego po krótkim czasie od incydentu.

Podczas interwencji policji, okazało się, że mężczyzna prowadził ciągnik rolniczy będąc kompletnie pijanym. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3,4 promila alkoholu – co stanowi trzykrotnie więcej niż dopuszczalne prawem ograniczenie.

Co więcej, ciągnik nie posiadał tablic rejestracyjnych, co wzmaga obawy o bezpieczeństwo ruchu drogowego i porządek publiczny.

Nietrzeźwy kierowca teraz stoi przed poważnymi konsekwencjami swoich działań. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także surowa kara finansowa.

W przypadku podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd będąc pod wpływem alkoholu, należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby, aby uniknąć potencjalnych tragedii na drogach.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi